zapojte se

Jak můžete pomoci?

Způsobů, jak pomoci, je velká spousta. Věříme, že každý si najde tu svou 🙂 Moc všem tímto předem děkujeme!!

Materiální pomoc (obojky, vodítka, deky, ručníky atd.)

V útulku SARA opravdu velmi ocení obojky a vodítka. Stačí použitá, dokonce nemusí být ani „chrtí“, protože v útulku se nachází spousta kříženců a zástupců jiných psích ras než kanárský podenco. Spousta těchto pejsků nachází své domovy i mimo Kanárské ostrovy, tedy po celé Evropě, a tudíž je nutností do přepravek dávat každému psovi obojek i vodítko, aby se dal ihned po příletu po vyndání z přepravky vyvenčit. Všichni se snažíme obojky i vodítka při zasílání přepravek zpět do útulku vracet, ale ne vždy se to podaří, něco např. mohou zničit psi apod.

Pokud vám nějaká vodítka a obojky přebývají a rádi byste je útulku darovali, napište nám na mailovou adresu adopce.lanzpodenco@seznam.cz , domluvíme s Vámi převzetí. Věci pak zašleme do útulku na Lanzarote v přepravkách, až je budeme vracet. Část též využijeme pro podenky v dočasných domovech. Poštou do útulku sami nic nezasílejte, je to velice drahé a v hodnotě vašeho poštovného by si na Lanzarote vše bohužel mohli zakoupit sami.

Osvěta

Naším cílem je neztrácet naději a myslet pozitivně. Pojďte se společně s námi snažit o osvětu a hledání domovů pro útulkem nabízené podenky. Letáčky můžete stahovat v sekci „Ke stažení“. Po dohodě s veterináři, majiteli obchodů a jiných míst s nástěnkami, umisťujte jak letáky s podenky, kteří svůj domov teprve hledají, tak letáky o našem spolku, naší práci a cílech. Kdo nemá možnost tisku letáků, a přesto by chtěl pomoci s jejich umístěním, neváhejte nás kontaktovat na našem e-mailu  adopce.lanzpodenco@seznam.cz . Rádi Vám je zašleme.

Poskytování dočasných domácích depozit

Poskytování dočasných domácích domovů je pro nás nesmírně důležitá součást adopcí. Jedná se o péči o psa v domácím prostředí. V případě zájmu Vám samozřejmě bude hrazeno krmivo, veterina atd. Chcete-li se přihlásit jako dobrovolník na dočasnou péči, napište nám na e-mail adopce.lanzpodenco@seznam.cz. Nejdéle do dvou dnů Vás zkontaktujeme.

Focení podenků v dočasných domovech

Máte kvalitnější foťák a baví Vás focení? Pak budeme rádi, když se nám ozvete. Zaevidujeme si Vás jako fotografa, a pokud ve Vašem okolí budeme mít pejska v dočasné péči, moc rádi Vaší nabídky focení využijeme.

Předměty na prodej

V rámci veřejné sbírky povolené Krajským úřadem v Liberci můžeme prodávat různé předměty jak na podporu podenků, tak na fungování našeho spolku. Pokud tedy máte doma něco, co již nevyužijete nebo jste dostali jako nevhodný dar, kontaktujte nás na našem e-mailu, domluvíme se s Vámi na převzetí.

Ruční tvorba

Tvoříte rádi? Pokud byste nějaké své výrobky chtěli darovat našemu spolku k prodeji, budeme vám velmi vděční. Na oplátku na vyžádání umístíme odkaz na Vaši práci, eshop atd. na našem webu.

Finanční dar

V rámci veřejné sbírky povolené Krajským úřadem v Liberci nám též můžete pomoci zasláním jakékoli částky přímo na sbírkový transparentní účet 2801586661/2010. I když se Vám to třeba nezdá, pomůže nám i 10,- Kč. Pohyby na našem účtu můžete sledovat zde.

Balící potřeby

Jak jste se již dočetli, v rámci povolené veřejné sbírky prodáváme darované předměty. Tudíž opravdu velmi oceníme různé lepící pásky, fixační (potravinářské) folie, krabice, mirelon, bublinkové obálky, bublinkové fólie apod. Pokud máte něco z tohoto k dispozici, budeme za pomoc touto cestou moc rádi.

Slevy

Máte kamenný obchod či e-shop s potřebami pro psy a jste ochotni našim adoptovaným podenkům poskytnout vyšší slevy než ostatním registrovaným zákazníkům? Případně nabízíte vyšší slevu alespoň na první nákup? Kontaktujte nás na e-mail adopce.lanzpodenco@seznam.cz . Na oplátku na vyžádání umístíme odkaz na Váš web či e-shop na tomto webu v sekci „Zajímavé odkazy“.

Vlastní nápad

Napadá Vás další druh pomoci, který jste zde nenalezli? Neváhejte nás kontaktovat na našem e-mailu. Iniciativě se meze nekladou 🙂

Všem, kteří se nám i našim podenkům rozhodli pomoci, srdečně děkujeme!!!