rezervace

NABÍDKA PSŮ K ADOPCI – KDE HLEDAT

Nabídka psů k adopci na našich stránkách se neustále mění. Základní nabídku najdete zde na stránkách v sekci “Psi k adopci”. Širší nabídku, více fotek atd. však nejdete na naší fcb stránce www.facebook.com/Lanzpodenco.

Vybírat můžete též přímo na stránkách útulku www.saraprotectora.org, konkrétního pejska Vám necháme prověřit jedním z ošetřovatelů.

V naší nabídce jsou pejsci, kteří jsou zatím v útulku Sara na Lanzarote, Kanárských ostrovech. U těch je nutné počítat s tím, že o nich máme jen omezené informace a také s tím, že může chvíli trvat, než jim najdeme možnost letu na pražské letiště. Pejsci, kteří jsou v naší nabídce, však nejsou rezervováni jen pro nás. Pokud má někdo o pejska zájem, nejprve ověřujeme v útulku, zda je opravdu ještě k adopci. Nebývá to ale většinou problém, neboť nás partneři co možná nejdřív informují, že psa zarezervovala jiná organizace v jiné zemi. Pokud se tak stane, nabídneme Vám ze široké nabídky někoho jiného dle Vašeho přání.

Dále máme v nabídce pejsky, kteří na své domovy čekají již v dočasných domovech u někoho v České republice. K těmto pejskům máme samozřejmě daleko více informací a jsou alespoň částečně navyknutí na domácí prostředí. Záleží, jak dlouho již v dočasném domově jsou.

JAK REZERVOVAT

Rezervaci je třeba udělat přes nás na emailu adopce.lanzpodenco@seznam.cz. Žádosti poslané přímo do útulku budou předány také k nám, aby byli zájemci prověřeni týmem našich zkušených lidí a zajištěno, že pes půjde opravdu do správných rukou. Ne, nejedná se o to, jak velký byt máte, čím krmíte svoje psy, jestli bude mít pes vybavení za tisíce nebo jen to základní. Jde o to, jestli jste vhodní právě pro podenka, jestli zvládnete mladé zvíře nebo je k Vám vhodnější dospělý a už vybouřený pejsek. Zájemce se u tohoto procesu také dozví spoustu zajímavých věcí a může se dále dle toho rozhodovat. Ačkoliv to není běžná praxe, organizace si vyhrazuje právo na zamítnutí adopce, pokud se zdá zájemce jako nevhodný pro toto plemeno. Pokud pes do rodiny odejde a následují nějaké potíže s adoptovaným psem, potom zase plníme funkci těch, kteří už mají více zkušeností, a snažíme se pomoci, jak to jen jde.

DOPRAVA

Psi se z Kanárských ostrovů přepravují letecky. Každý pes je zapsán jako zavazadlo a jako takové musí být doprovázeno jedním z cestujících. Pes letí ve speciální homologované přenosce a tato přenoska potom musí být doprovázena zase zpět na ostrovy, aby byla připravena pro další adepty na adopci. Tento proces může být někdy poněkud zdlouhavý a někdy také velmi rychlý a plný adrenalinu

NÁKLADY

Psi k adopci jsou psi očkovaní, odčervení, kastrovaní, čipovaní a s platným mezinárodním pasem. Cenu adopce naleznete v sekci “Co musíte znát před adopcí”.