DIADA

Na některé pejsky z útulku Sara je nutné a dobré si počkat. Jednou z nich je i DIADA. Čekali jsme dva roky, než nám byla nabídnuta pro adopci.

DIADA je podenčice, jejíž datum narození bylo veterinářkou odhadnuto na srpen 2018. Do útulku se dostala v březnu 2021 společně s fenkou Tarou (stejný případ). Byla velice bázlivá, na lidi si musela zvykat. Kombinace bázlivosti, strachu z lidí a čehokoli neznámého s faktem, že podenkové jsou rychlí běžci, ji na dlouhou dobu zařadila do škatulky „neadoptovatelní“.

Za dva roky pobytu v útulku udělala velké pokroky! Dnes, pokud se procházíte útulkem, se jde zvědavě kouknout k brance a skočí na ni (něco, co by před dvěma roky znělo jako „science fiction“). Má ráda procházky, snese se s pejsky i fenkami. Zůstane „ostražitou“, k novotám zpočátku nedůvěřivou, ale pokud se najde páníček/panička, kteří jí dají čas si na nové prostředí zvyknout, nebudou ji nutit trávit čas v rušném a hlasitém prostředí, a budou ji, jak jinak, zahrnovat spoustou lásky, DIADA se pro ně stane věrnou, jemnou a milou společnicí, milující přítelkyní, jak jen to podenkové umějí. DIADA nepatří do velkého a rušného města, bude jí lépe v klidnějším prostředí. S dospělými nebo v rodině s většími dětmi. Další psí parťák jí v novém domově jen prospěje.

Pokud máte o DIADU zájem, chcete se dozvědět více, napište nám na adopce.lanzpodenco@seznam.cz .