MICHEL – K ADOPCI – V DOČASNÉM DOMOVĚ V ČR

Hledáme trvalý domov pro podenčího seniora MICHELA.

MICHEL přiletěl z Lanzarote roku 2018 a než se vše pokazilo, užíval si vlastní domov i paničku. Od září 2022 je opět v péči spolku Lanzpodenco. Žije v dočasném domově se třemi fenkami a kocourem … a s tím to zrovna neklape.

ZDRAVOTNÍ STAV

Michelovo narození je odhadováno na 4. 5. 2012. V květnu tedy oslaví 11. narozeniny. V roce 2019 absolvoval neuro operaci na klinice Jaggy v Brně, zlobil ho krční obratel.  K dispozici máme krevní testy z útulku Sara (2018) pro porovnání, záznamy z Jaggy o vyšetření a operaci, které vážnému zájemci, samozřejmě, poskytneme. Od té doby měl ještě jednou problém s krkem a musel na injekci, to však už víme pouze zprostředkovaně. Na konci roku 2022 byl Michel na kompletním vyšetření – biochemie a krevní obraz, sonografické vyšetření srdce, na kontrole očí, a pak mu byl pod šetrnou narkózou odstraněn zubní kámen. Z tohoto pohledu je Michel zdravý chlapík. Na co ale bude muset nový páníček pamatovat, je fakt, že Michelovi nesmí nachladnout krk. Je nutné ho řádně oblékat a dbát na to, aby měl krk krytý. A nutností je už napořád používat kšíry. Obojek v žádném případě!

POVAHA A NA CO DÁT POZOR

Michelovi by bylo dobře jako jedináčkovi nebo se psím parťákem. Michel není zvyklý na jiná domácí zvířata, nejde mu sžít se s kocourem dočasné paničky. Psí kamarády si vybírá. S fenkami dočaskářky vychází dobře, hraje si s nimi, odpočívají společně. Častěji mu dělají problém psi, je schopen po nich na procházkách vyjet. Ale má i své oblíbence, prostě si je vybral … K lidem je velmi milý a lidskou přítomnost si užívá. Už opět slyší na své jméno a chodí si za dočasnou mamkou pro pohlazení. Miluje pobyt na zahradě, kde si hraje s míčkem. A za domeček se zahradou bychom se moc přimlouvali. Užívá si také procházky v lese, ale ráno vás s procházkou pošle „do háje“. Nemá rád brzké vstávání, vyčůrat rychle na zahradě a domů.

Byli bychom šťastní, kdyby Michel na stáří nalezl ještě vlastní domov, kde by byl milovaný a užíval si zasloužený důchod. Chce to jen v jeho případě více pozornosti a opatrnosti. Pokud jste zvážili Michelův stav i situaci a měli byste zájem dozvědět se o něm více a navštívit ho u dočasné paničky, napište nám, prosím, mail na adresu: adopce.lanzpodenco@seznam.cz .